fbpx

10 популярних кавових напоїв

Еспресо. Подається в невеликих чашечках (30-35 мл) і традиційно вважається найміцнішим з кавових напоїв, в той час як насправді є одним з найбільш сприятливих для шлунка і серця. У процесі приготування він втрачає досить багато кофеїну, при цьому набуває багатого смакового і ароматичного букету.

Калорійність: 7 ккал (калорійність всіх напоїв вказана без урахування додавання цукру)

Макіато. Це еспресо з молочною пінкою як у капучіно в пропорціях 1: 1. Можна говорити, що це різновид капучіно в меншому обсязі.

Калорійність: 66 ккал

Американо. Не що інше, як розбавлений водою еспресо. Вода доливається в уже приготовану каву, завдяки чому зникає властива еспресо гіркота, а аромат стає більш м’яким. Традиційно на 30 мл еспрессо припадає 120 мл води.

Калорійність: 18 ккал

Капучіно. Кавовий напій на основі еспресо з додаванням молочної піни. Капучіно складається з трьох інгредієнтів, що змішуються в однакових пропорціях: на 1/3 еспресо доводиться стільки ж гарячого молока і молочної піни. Всі складові напою повинні бути високої температури і подаватися в теплій чашці обсягом 150-180 мл.

Калорійність: 105 ккал

Латте. Це скоріше не кавовий, а молочний напій, так як його основу складає гаряче молоко (на одну частину еспресо три частини молока). Латте складається з трьох шарів і подається у високому прозорому стакані, щоб можна було побачити все три смужки молока, молочної пінки і кави.

Калорійність: 112 ккал

Моккочіно. Кавовий напій з додаванням шоколаду в традиційний латте, також відомий під назвою «мокко». Готується так само, як і латте, за винятком того, що в останній момент в напій втручається какао-порошок або ж шоколадний сироп.

Калорійність: 289 ккал

Кава по турецьки. Міцний кавовий напій з додаванням спецій, який готується з дрібно мелених кавових зерен. Традиційно його варять у турці на відкритому маленькому вогні, який не дозволяє каві закипіти, що призведе до втрати смаку і аромату. Володіє високою концентрацією кофеїну.

Калорійність: 1 ккал

Флет уайт. Кавовий напій, що складається з несильно спіненого молока і подвійної порції еспресо. На 110 мл молока припадає приблизно 60 мл кави. Від латте або капучино він відрізняється більш вираженим кавовим смаком з властивою гіркуватістю і м’яким молочним присмаком.

Калорійність: 50 ккал

Фраппе. Холодний кавовий напій, що складається з кави (подвійний еспресо) і молока (близько 100 мл). Всі компоненти повинні бути холодними і збитими в шейкері або міксері до однорідної суміші. Також часто в якості основного інгредієнта додають морозиво. При подачі у фраппе додають колотий лід і сиропи.

Калорійність: 60 ккал (без морозива)

Кава по-ірландськи. Кавовий напій, приготовлений з кави, віскі, вершків і тростинного цукру. Традиційний склад виглядає так: чотири порції еспресо, 30-35 мл віскі, 1 чайна ложка цукру і 2 столові ложки збитих вершків.

Калорійність: 113 ккал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *